Information sur artiste:

Filip Tomiec
 
Urodzony w 1990 roku w Dębe pod Kaliszem. Na stałe jednak zadomowił się w urokliwych Charzykowach u boku swojej największej inspiracji, małżonki Moniki.
Malarstwem olejnym pasjonuje się od najmłodszych lat. Styl artysty cały czas ewoluuje robiąc dłuższy przystanek w hiperrealizmie splecionym ze sztuką nowoczesną. Cechuje go perfekcjonizm i wyrazistość. Subtelnie łączy kolory budując stonowany, spójny klimat. Jednocześnie dobitnie podkreśla temat obrazu. W jego malarstwie podobnie jak i w nim samym jest mnóstwo sprzeczności. Malarstwo traktuje jak wyzwanie podejmując się praktycznie każdego zadania i rozwijając w ten sposób swój warsztat. Maluje zawsze w akompaniamencie muzyki filmowej w domowej pracowni. Na specjalne życzenie tworzy również portrety. W jego dorobku jest już kilka wystaw, które odbyły się Chojnicach.
 
O swoim malarstwie mówi:
W malarstwie olejnym odnajduję wewnętrzny spokój, radość i satysfakcję. Jest to fragment mojego życia, którym dzielę się z innymi. To godziny spędzone przy sztaludze otoczone zapachem farb, terpentyny i oleju lnianego. To zostawianie śladu po sobie w bezmiarze czasu i przestrzeni. To sens i droga prowadząca w niezbadanym kierunku. To fascynacja w dążeniu tą drogą!”
 
Gdy nie maluje, hobbystycznie uprawia piłkę nożną i sporty obfite w dużą dawkę rywalizacji i adrenaliny. Wagę przywiązuję do dobrej kondycji zarówno ciała jak i umysłu. Jest osobą szczególnie przywiązaną do bliskich osób, celebrującą domowe ognisko. Uwielbia kawę o poranku i trzask palącego się kominka wieczorem.
Od maja 2018 roku totalnie zakochany w swojej córeczce Laili.
 
Jego motto życiowe: „Nie ma sposobu na szczęście, szczęście jest tym sposobem”.

Biographie: