Kordowicz Markuszewska Anna
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Anna Kordowicz Markuszewska udostępnij >

Information sur artiste:

NAJLEPIEJ OKREŚLI MNIE MOJA SZTUKA..\r\n\r\n MALARSTWO\r\n Pragnę zaprezentować kila obrazów, które stanowią fragment dużego, ciągle rozbudowywanego CYKLU MALARSKIEGO: \"ZNIKAJĄCE 4 PORY\".\r\n Są to NAJLEPPSZE 4 PORY ROKU: 2013,2014r. \r\n Obrazy te są bardzo osobistym przekazem. Czasem groteskowe, czasem \r\nwyolbrzymione przedstawienie otaczającej rzeczywistości. Moja sztuka to nowy twór, nowa jakość. To, co we mnie pozostaje po obserwacji..\r\n PEJZAŻE .. PO-WIDOKI..\r\n\r\n Wielkość wszystkich prac jest niepozorna. To plenerowe miniatury. Pięknie wyglądają zebrane w kilka lub kilkanaście sztuk oraz eksponowane indywidualnie.\r\nFormat: 13/28cm;\r\nTechnika: olej/płótno.

Biographie:


ANNA KORDOWICZ-MARKUSZEWSKA

mgr sztuki, malarz, architekt wnętrz.

Urodzona w Warszawie, obecnie mieszka i tworzy pod Kazimierzem Dolnym.

Studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej w latach 1997-2004.

Asystentka w katedrze projektowania architektonicznego prof. Haliny Skibniewskiej w latach 2000-2002.

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2003-2008.

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2006 za całokształt twórczości na ASP.

Dyplom w 2009 roku, na ASP w pracowni prof. Marka Sapetto, specjalność: MALARSTWO (cykl obrazów: "Łodzie i kutry rybacki")
Aneks do dyplomu z RYSUNKU u prof. Ryszarda Sekuły ("Gra" - autorskie karty do gry oraz związane z nimi studium postaci).
Aneks do dyplomu z tkaniny artystycznej u prof. Doroty Grynczel (technika batik "Łodzie i kutry rybackie").
Praca teoretyczna pod kierunkiem prof. Wojciecha Włodarczyka ("Pewna kolorowa płaszczyzna w architekturze").

Ostatnie parę lat intensywnie projektowała w duecie z mężem Leszkiem Markuszewskim niebanalne, awangardowe i całkowicie eksperymentalne wnętrza dla klientów poszukujących autorskiego, odważnego detalu oraz mobilnej przestrzeni.
Teraz poświęciła się malarstwu, rysunkowi. Prowadziła założoną wraz z mężem galerię, a teraz obiekt wystawienniczy: "La Galeria-La Dziura"  (start 01.07.2014). "La Galeria" rozpoczęła działanie w Kazimierzu Dolny, a obiekt "La Dziura" niebawem zostanie otwarty w sąsiedztwie pracowni. W sezonie letnim La Galeria przyjmuje postac mobilną. Można ją odwiedzić wszędzie w Kazimierzu Dolnym.

W prywatnej przestrzeni La Galerii w zeszłym roku, w każdą sobotę w sezonie odbywały się cykliczne ZDARZENIA... Może to wróci...
Strona: "La Galeria-La Dziura" (Facebook).