Adamczak Aleksandra
Sois informé de mes nouveaux tableaux.: Aleksandra Adamczak udostępnij >

Information sur artiste:

Aleksandra Adamczak - malarka pochodząca z Gostynia z wyróżnieniem ukończyła pracownię malarstwa u prof. Andrzeja Niekrasza w Instytucie Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu.

Artystka przez wiele lat pracowała jako grafik komputerowy, jednak malarstwo nie dało się zepchnąć na drugi plan i w tej chwili jest jedyną słuszną drogą.

Prezentowana ekspozycja jest 3 wystawą indywidualną Aleksandry. Do tej pory brała udział w wystawach zbiorowych Opatówek 2001/ Kalisz 2002/ Konopnica 2003/ Hamm Niemcy 2003/ Kalisz 2004/ Warszawa 2007/ Leszno 2016/ Gostyń 2017 (indywidualna).

Autorka uprawia malarstwo w wielu technikach lecz najbliższą jej formą jest malarstwo olejne i wypracowana przez lata technika malowania szpachelką.

Aleksandra Adamczak jest bardzo mocno związana uczuciowo i emocjonalnie z planetą Ziemią i wszelkim przejawem życia na niej. Często angażuje się w akcje wspierające ochronę zwierząt i roślin, uczestniczy w sadzeniu lasów jest weganką, mówi: "kocham - nie jem".

Ten silny związek z Gają jest oczywisty kiedy oglada się owoce aktywności twórczej artystki. Główną inspiracją i tematem malarskim są rośliny i zwierzęta, kwitnące ogrody i ławice świetlistych ryb. To w tym obszarze poszukuje tego co osobiste i intymne. Kreuje świat własnych wizji i doznań estetycznych. Buduje kolorem i energią osobiste sfery myślenia i odczuwania.

Barwne i soczyste plamy nadają obrazom specyficzny i niepowtarzalny nastrój. Świeżość i spontaniczność to walory prac, które zasługują na szczególną uwagę.

O 2017 roku Aleksandra współtworzy Pracownię Kreatywną Arte Fakt z M. Zmyślona, M. Korniłowicz, S. Szymkiewicz i  W. Bartosz.

Biographie: