Sawicki Wiesław
Stay informed about my newest paintings!: Wiesław Sawicki udostępnij >

About the Artist:

Kochani miłośnicy malarstwa.\r\n\r\nNa imię mam Wiesław,54 wiosenek i maluję pastelami, obrazy olejne oraz grafiki czarnym tuszem. \r\n\r\nGłowną inspiracją dla mojej twórczości jest świat natury w połączeniu z człowiekiem. Tematyka moich obrazów jest róznorodna, obejmuje zarówno martwą naturę, świat zwierząt, kosmos, kobiety, jak i tematy ekspresyjne oraz surralizm. W moich obrazach jest zarówno świat marzeń i snów jak i świat realny doprawiony szczyptą mojej wrażliwości. Moja tworczość jest jednym z wielu krzykiem w obronie natury i zachowania naszego gatunku!!!. Na facebooku prowadzę grupę-wejdz: Malarstwo figuratywne - Wiesław Sawicki; [sztuka współczesna}, gdzie mogą swoje prace wystawiać malarze, poeci i inni ludzie sztuki.\r\n\r\nPozdrawiam wszystkich serdecznie Wiesław.

Biography:

WIESŁAW SAWICKI


Urodził się w 1957 r. w Debrzynie w dawnym województwie słupskim. Od 1959 r. mieszka w Warszawie-Wesołej.

W 1977 r. ukończył Technikum Mechaniczne nr 5 w Warszawie. Po ukończeniu nauki pracował w Zakładach Radiowych ,,Rawar,,. W latach 1982-1987 uczęszczał na zajęcia do Państwowego Ogniska Plastycznego [ do pracowni Pani Barbary Szubińskiej i Pana Tadeusza Milewskiego ].
W latach 1984-1986 zdawał egzaminy wstępne do Akademi Sztuk Pięknych w Warszawie, a także Wyzszej Szkoły w Łodzi, do których nie został przyjęty.

Nie wpłyneło to jednak negatywnie na rozwój zaiteresowania malarstwem. Wszechstronność zainteresowań sprawiła, że posiada wiedzę o róznych technikach malarstwa i to zarówno techniczną jak i praktyczną. Najczęściej jednak swoje obrazy maluje w technice pasteli

Bogate doswiadczenie i dorobek wystawienniczy sprawiły, ze w 2007 roku został przyjęty jako członek do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Prace artysty znajdują się u prywatnych osób w kraju i zagranicą we Francji, Niemiec, Belgii, Portugalii, Walii, USA, Australii czy Białorusi. Poniada również stronę na Facebooku; Malarstwo figuratywne-Wiesław Sawicki, w której również biorą udział poeci i inni malarze-ludzie sztuki.

Na facebooku prowadzi grupę; Malarstwo figuratywne-Wiesław Sawicki, gdzie malarze, poeci, inni -mogą wystawiać swoje prace.

Niektóre wystawy

     -
1998 Wystawa indywidualna w Galerii Globus w Lipsku w Niemczech.
    - 1999 Targi Medyczne w Chorzowie.
    - 2000 Biennale w Krakowie
    - 2004 Wystawa dla Polonii Amerykanskiej w Huston i w Waszyngtonie
    - 2004 ,,Barwy Życia,, wustawa indywidualna w Miejskim Osrodku Kultury w Zabkach.
    - 2005 ,,Spotkanie z wyobraznią,, wystawa w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe w Warszawie
    - 2008 ,,Świat marzeń, powród do dzieciństwa,, Urząd m.st Warszawy dla Dzielnicy Praga Północ.
    - 2009 Targi sztuki Expo XXI, Warszawa.
    - 2010 ,,Jestem z inne bajki,, MOK w Zabkach
    + 2011 Galeria Sytuki ,,Apteka,, w Warszawie