Krupińska (Wójcik) Sylwia
Stay informed about my newest paintings!: Sylwia Krupińska (Wójcik) udostępnij >

About the Artist:

Płaszczyzny obrazu konstruuję przez nakładanie na siebie wielu warstw kolorystycznych. Uwzględniam ich laserunkowe rozwibrowanie, które w końcowej fazie przyjmuje postać nowych materii. Często synteza płaszczyzn doprowadza do styku formy cienia ukazując linię horyzontu.\r\nPrzestrzenie malarskie ujmują naoczną horyzontalność, peryferyjność obiektów i element cienia. Największą inspiracją są dla mnie otaczające mnie przedmioty i krajobrazy.

Biography:

Urodziłam się 9 maja 1984 r. w Rzeszowie. W 2004 r. ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, a w 2009 r. studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, Wydział Sztuki (dyplom z malarstwa, aneks z rysunku).
W trakcie studiów magisterskich, dodatkowo skończyłam systemem zaocznym Studium Policealne, gdzie otrzymałam tytuł specjalisty architektury wnętrz. Od 2010 r. - 2016 r. Środowiskowe Studia Doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale malarstwa.  

Brałam udział w kilkudziesięciu wystawach, kilku plenerach oraz sympozjum międzynarodowym. Moje obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.