Galiński Paweł
Stay informed about my newest paintings!: Paweł Galiński udostępnij >

About the Artist:

Biography:

Paweł T. Galiński urodził się w Gdańsku w 1975 roku, mieszka w Tczewie.
W roku 2001 ukończył prywatną szkołę artystyczną - Akademię Multimedialną w Gdańsku, otrzymując dyplom artysty plastyka. Po ukończeniu szkoły uczył się także prywatnie u swego promotora i Mistrza  artysty malarza i teoretyka sztuki Janusza Janowskiego, korzystając także z wielu cennych rad artystów malarzy: Janusza Mokwy, Witolda Pazery i Piotra Króla.
Od 2007 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), a od roku 2016 należy do Związku Artystów Plastyków ( ZAP ), gdzie od wiosny roku 2018 pełni funkcję Vice prezesa  Oddziału Pomorze. Należy też do kilku grup artystycznych, oraz do Koła Literatów w Tczewie. 

W latach 2003 i 2008 otrzymał poplenerowe nagrody publiczności "Za najlepszy obraz pleneru" podczas wystaw w TCK w Tczewie, sumujących plenery "Tczew - miasto nad Wisłą". W roku 2006 został wyróżniony w międzynarodowym konkursie "Artysta i jego dzieło 2006" Galerii Adi Art i Wydawnictwa "Współczesne Malarstwo" w Łodzi. W roku 2009 delegowany był i otrzymał grant z ramienia Urzędu Miejskiego w Tczewie, do udziału w plenerze malarskim miast partnerskich Werder Havel ( Niemcy ). Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych oraz m.in. w zbiorach Muzeum przy nowej Bazylice Matki Boskiej z Gwadalupe (Mexico City, Meksyk), w Muzeum Bon Tajer we Włoszech, a także m.in. w kolekcjach: Kuratora Galerii Kunst-Gesschos w Werder Havel (Niemcy) i dyrektora Galerii Politechniki Łódzkiej "Krótko i Węzłowato". Miał dotąd18 wystaw indywidualnch ( Tczew, Gdańsk, Sopot, Łódź, Grodzisk Wielkopolski ), uczestniczył w około 30 plenerach malarskich w kraju i w Niemczech, wziął też udział w ponad 60 wystawach grupowych i zbiorowych - m.in., w Tczewie, Starogarddzie Gdańskim, Gdańsku, Koszalinie, Poznaniu, Krzyżu, Grodzisku Wielkopolskim, w Łodzi, Sztokholmie ( Szwecja ), Werder Havel ( Niemcy ) , oraz w Mexico City ( Meksyk ).