Sętowski Mikołaj
Stay informed about my newest paintings!: Mikołaj Sętowski udostępnij >

About the Artist:

Biography:

Mikołaja Sętowski - Syna Tomasza Sętowskiego - rocznik 1987, absolwent Instytutu Sztuki - katedra malarstwo sztalugowe - Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom w Pracowni Wernera Lubosa. 

Przez lata zainteresowania jego były skupione wokół grafitti i street artu. Po ukończeniu studiów wszedł w skład cztero osobowej grupy „ Dreamers” z którą zrealizował kilka monumentalnych murali na terenie Częstochowy. Równocześnie poświęcił się malarstwu sztalugowemu.

Debiutował indywidualna wystawą w galerii OF-ART. W Częstochowie zwracając uwagę swoimi barwnymi , wielkoformatowymi kompozycjami.

Jego prace ewaluowały od prostych form fantastyczno-pejzażowych do rozbudowanych kompozycji steampunk. Różnorodność użytych form, ich ekspresyjna deformacja czyli to malarstwo- wielowarstwowym tematycznie.

Twórczość Mikołaja w dużej mierze oparta jest bardziej na intuicji niż na intelektualnej spekulacji. Siła jego malarstwa tkwi w bogactwem użytych środków malarskich, od drobnych werystycznie namalowanych elementów, po rozmalowane,  tętniące życiem formy. Ich dynamika zwiększa użycie światła i stosowanie laserunków.

Z każdym obrazem widoczny jest rosnący repertuar rekwizytów i nowych pomysłów na zapełnienie obrazu. Ten rodzaj malarstwa jest niespotykany, dający autorowi możliwość odkrywania nowych światów i doznania wielu wzruszeń twórczych.