Dąbrowska Izabela
Stay informed about my newest paintings!: Izabela Dąbrowska udostępnij >

About the Artist:

Jestem absolwentką Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a w swoim życiu zawodowym związałam się z branżą HR. Odkąd sięgam pamięcią sztuka, rysunek i malarstwo były nierozerwalną częścią mojej codzienności. Tak jak mawiał Picasso „Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać nim, kiedy się dorośnie.” Jeszcze jako nastolatka postanowiłam spróbować podjąć się tego wyzwania.

Pasja i miłość do sztuki i malarstwa zaprowadziły mnie w 2015 roku na Wrocławską Akademię Sztuk Pięknych gdzie ukończyłam studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa.

Głównym tematem mojej twórczości są akty kobiece, motywy przyrodnicze oraz sytuacyjne, gdzie z upodobaniem łączę geometryczne bryły z figuratywnie malowanymi postaciami ludzi oraz zwierzętami. Moim celem jest tworzenie obrazów skłaniających do refleksji i zadumy, przy których można chwilę się zatrzymać i odpocząć od natłoku codziennych spraw.

Moje obrazy cechuje żywa, odważna kolorystyka. Lubię łączyć odważne barwy z tymi bardziej zgaszonymi aby badać ich wzajemne oddziaływanie na siebie. Ulubioną techniką w której tworze jest akryl na płótnie.

Moje prace znajdują się w licznych, prywatnych kolekcjach. Współpracuję z galeriami internetowymi oraz stacjonarnymi.

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii.

Biography: