rozwiń menu >

Marcin Kołpanowicz bilder

: 16

EUR EUR

Ansichtsweise:

  • image
  • image

Obrazy Marcina Kołpanowicza

Marcin Kołpanowicz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W jego dorobku artystycznym znajduje się aż 17 wystaw indywidualnych. Brał on również udział w prezentacjach zbiorowych, wystawiając swoje prace dla szerokiej publiczności. Maluje pastelami oraz farbami olejnymi, a jego dzieła mają charakter nieco metaforyczny. Obejmują one portrety, ilustracje do książek oraz różnego rodzaju plakaty. Kolekcje autora możemy podziwiać w Polskich galeriach sztuki, ale także na terenie innych krajów europejskich oraz w USA. Jego prace zdobyły uznanie wśród jurorów przyznających nagrody w różnorodnych konkursach. Został laureatem wielu z nich, dzięki czemu jego obrazy cieszą się ogromną popularnością.

Metafora jako główny temat obrazów

Rzeczywistość w obrazach Marcina Kołpanowicza wygląda zupełnie inaczej niż w realnym świecie. Jego prace opierają się na metaforycznym przekazie, który przenosi odbiorcę do świata surrealizmu i marzeń. Możemy zaobserwować w nich również nutę romantyzmu, która pozwala nam poczuć głębiej przekaz obrazu. Ciepłe i głębokie barwy są bardzo energetyczne. Tym, co najczęściej możemy zobaczyć na płótnie, są ludzkie postaci w niecodziennych sytuacjach, nieistniejące miasta, pejzaże czy senne marzenia. Autor chce, aby jego odbiorca odgadł drugie dno, jakie zostało umieszczone w obrazie. Na tym właśnie polega metafora, która jest magicznym zaklęciem do odgadnięcia. Wyobraźnia odbiorców zostaje poruszona do granic możliwości, a ich estetyczne odczucia zdecydowanie nakierowane są na połączenia barw i oddanie kolorów przez artystę. Miejsca przedstawione na obrazach nie istnieją w rzeczywistości, ale przenoszą nas do innego świata, który musimy sobie stworzyć w naszej wyobraźni. Są one bardzo tajemnicze i sami musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dokąd prowadzą i gdzie znajdziemy się, gdy zechcemy je odwiedzić. Niektóre z nich są magiczne i pełne uroku, a inne bardziej mroczne i ciemne. Mogą być również odzwierciedleniem naszej duszy i towarzyszących nam emocji. Świat przedstawiony na obrazach jest bajkowy i daleko mu do rzeczywistości, która otacza nas w prawdziwym życiu. Możemy doświadczyć w nich sytuacji, które nigdy nie przydarzą nam się w realnym świecie, takich jak np.statek krążący po niebie.

Urozmaicenie kolekcji lub ozdoba domu

Prace Marcina Kołpanowicza zachowane są w przyjemnej estetyce. Barwy zachęcają do oglądania i podziwiania, natomiast sytuacje przedstawione na obrazie zmuszają nas do refleksji i poszukiwania ukrytych znaczeń. Ciepłe barwy oraz energia płynąca z płótna otaczają odbiorcę i towarzyszą mu podczas oglądania dzieła. Można jednak przenieść tę energię do własnej, prywatnej kolekcji i umieścić ją na przykład na ścianie swojej sypialni. Idealnie podkreśli znaczenie świata marzeń sennych i nierealistycznych sytuacji.

Obrazy dostępne w naszej galerii

Twórczość Marcina Kołpanowicza zasila zasoby naszej internetowej galerii sztuki. W przypadku zainteresowania konkretnym dziełem zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej. Na pewno wrócimy ze szczegółową ofertą.
: 16