Nieborak Urszula
Seien Sie über meine neuesten Bilder auf dem Laufenden.: Urszula Nieborak udostępnij >

Informationen über den Künstler:

Biographie:

Urodziłam się w Poznaniu. Mój pierwszy kontakt ze sztuką miał miejsce dzięki mojemu ojcu Florianowi, który od kiedy pamiętam, malował  pejzaże. Chyba wtedy polubiłam zapach farb olejnych. On także zabierał mnie też na wystawy obrazów.  Jako dziecko zawsze uwielbiałam malować i rysować. Później, podczas studiów biologicznych inni zachwycali się moimi szkicami anatomii zwierząt i roślin. Brak czasu, a może odwagi siebie, spowodował że ja i sztuka oddaliliśmy się od siebie.

Dopiero we wczesnych latach 90-tych, kiedy moje dzieci były już bardziej samodzielne, a ja miałam więcej czasu dla siebie, zajęłam się działalnością twórczą bardziej „na poważnie”. Do moich pierwszych prac należały artystyczne wyroby ze skóry, gobeliny (ach, ile one zajmowały czasu!), rysowanie pastelami i malowanie na szkle. Po kilku latach odkryłam malowanie farbami olejnymi i od tego czasu nie rozstaję się z tym medium.

Moim mistrzem i nauczycielem był, nieżyjący już, Józef Kaliszan, jeden z bardziej znanych poznańskich malarzy i rzeźbiarzy.