Martynów Jerzy
Seien Sie über meine neuesten Bilder auf dem Laufenden.: Jerzy Martynów udostępnij >

Informationen über den Künstler:

Biographie:

Urodzony w 1956 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w roku 1985 uzyskał dyplom z malarstwa. 

Zorganizował 64 indywidualne wystawy oraz brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiał we Francji, Danii, Niemczech, Kanadzie, Belgii, Chinach, na Litwie.

Uprawia malarstwo, architekturę wnętrz, grafikę użytkową, rzeźbę, małe formy architektoniczne. Zrealizował kilkadziesiąt nowoczesnych i stylowych wnętrz, lokali oraz prywatnych posesji (m. in. w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Kruszwicy, Inowrocławiu), jak również i za granicą (we Frankfurcie, Paryżu, Chartres).


. .."Gdy ma się w sobie tyle różnych pasji… Gdy rozprzestrzenia się pomiędzy Gdańskiem a Warszawą, Tarnowem a Aix-en-Provence... Gdy śpiewa się bluesa malując zakole rzeki Białej...

Gdy szanuje się dobre wino i czci kobiecą pierś... Gdy podziwia się Bonarda i mknie samochodem w mroźną styczniową noc... Gdy zamyśla się na chwilę w ogrodach Giverny, smaku¬je pył południa lub w zapamiętaniu maluje akwarelą nadciągającą burzę, gdzieś nad jeziorami... - to malarstwo jest nieodłączną częścią bytu. Jest dopełnieniem, dopowiedzeniem ob¬razu człowieka, który kocha życie, wiosenny plener, słońce Prowansji i jesienny polski deszcz"... / art. malarz Witold Pazera