Przybysz Wioleta
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Wioleta Przybysz udostępnij >

Informacje o artyście:

Malarstwo Wiolety Przybysz zrodziło się na gruncie ekspresjonizmu i koloryzmu. Koloru, formy i kompozycji uczyła się w Warszawie, w pracowni znanego malarza Michała Moląga. Wioleta jest artystką rozpoznawalną i konsekwentną w swoim poważnym i osobistym podejściu do sztuki. Poprzez ciągłe eksperymentowanie ze światłem odkrywa nowe rozwiązania kompozycyjne plam barwnych oraz kontrastów w nich zawartych, tworząc własną wizualną poetykę. Ta czysto malarska rozgrywka koloru i formy, do której dąży, obrazowanie świata z użyciem osobistego języka plastycznego, staje się zamrożonym w czasie symbolem czegoś większego, metafizycznym poszukiwaniem formy idealnej, okruchem Prawdy, swoistym przeżyciem mistycznym.           
 
Autor tekstu: Izabela Wolska

 

Biografia:

BIOGRAM
2013 - 2015 – studia magisterskie dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Wiesława Bieńkuńskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
2010 – 2013 – studia licencjackie dyplom z malarstwa w pracowni prof dr hab Grzegorza Mroczkowskiego w Instytucie Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
2007 – 2010 – nauka kompozycji, koloru i formy w pracowni znanego malarza ekspresjonisty Michała Moląga. 2005 – 2007 – uzyskała tytuł zawodowy plastyk ze specjalności – projektowanie przestrzenne w zakresie architektury wnętrz w Studium Sztuk Plastycznych i Technik wizualnych „Proartes” w Warszawie.