rozwiń menu >

Obrazy Pop Art

: 443

PLN PLN

Typ widoku:

  • image
  • image

Obrazy Pop Art

Pop art to nurt w sztuce, który jest utożsamiany z kulturą Stanów Zjednoczonych. Zrodził się pod koniec lat 50. XX wieku na fali rosnącej konsumpcji i zalania społeczeństwa reklamami. W skrócie można powiedzieć, że pop art to sztuka popularna, będąca reakcją na rozkwit kultury masowej. Do dziś młodzi artyści czerpią z dzieł głównych reprezentantów tego nurtu. Richard Hamilton, Andy Warhol, Roy Lichtenstein to tylko kilka nazwisk, które na stałe zapisały się w historii sztuki, a ich obrazy rozpoznawalne są nawet przez laików.

Malarstwo w stylu pop art

Obecnie ta stylistyka jest w dalszym ciągu popularna, a ukryte przesłanie przestrogi przed konsumpcjonizmem wydaje się bardzo aktualne, co przekłada się na twórczość współczesnych artystów. Cechy charakterystyczne obrazów w stylu pop art to nieskomplikowane kompozycje, nasycone barwy i kontrasty. Prace te bywają krzykliwe i mogą mieć duże rozmiary, dzięki czemu są wyraziste i przyciągają wzrok. Artyści nierzadko zamierzenie sięgają po kiczowatość i banalność. Typowym zabiegiem stosowanym w malarstwie pop art jest kilkukrotne powielanie obiektu kolejnymi warstwami farby w celu zwiększenia efektu. Naszą różnorodną kolekcję sztuki pop art tworzą prace polskich i zagranicznych artystów, np. Jowity Agnieszki Kotów, Dariusza Żejmo, Marka Gray czy Ewy Jasek.

Andy Warhol i pop art

Obrazy wywodzące się z kierunku pop art są proste w formie, czytelne i efektowne. Operują estetyką komiksową, wykorzystują też napisy z etykiet i opakowań. Częstymi tematami w tej kategorii obrazów są przedmioty codziennego użytku oraz motywy fantazyjne i wyroby masowe, a w tym produkty spożywcze. Tymi ostatnimi inspirował się Andy Warhol, a malowane przez na płótnie puszki zupy pomidorowej firmy Campbell z 1962 stały się symbolem sztuki pop art. W malarstwie sztuki popularnej nie brakuje też portretów i zainteresowania osobistościami świata kultury czy filmu. Amerykański artysta upodobał sobie ówczesną ikonę piękna — aktorkę Marilyn Monroe i stworzył serię prac z jej wizerunkiem metodą sitodruku. Wielobarwne portrety aktorki i obraz puszki pomidorowej znajdują się dziś w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Również w naszych zbiorach mamy portrety Marilyn malowane, m.in. przez Joannę Zawadowicz Mikołajczyk.

Pop art — obrazy w TouchofArt

W naszej ofercie proponujemy obrazy i grafiki, które tworzone są w duchu sztuki popularnej. Obrazy i reprodukcje znanych dzieł będą się dobrze prezentować na każdej ścianie salonu czy biura, a ponadto są ciekawym sposobem, aby udekorować pokój nastolatka w młodzieżowym stylu. Uniwersalny i ponadczasowy design sprawia, że obrazy pop art znajdują uznanie wśród szerokiej publiczności. Galeria malarstwa TouchofArt prowadzi sprzedaż prac przez internet, dzięki czemu obrazy w stylu pop art można przeglądać w komfortowych warunkach, na przykład siedząc w wygodnym fotelu i konsultując wybór z przyjacielem czy projektantem wnętrz. Wybierając obraz z tej kategorii, można zaskoczyć wszystkich niekonwencjonalną dekoracją pomieszczenia, inspirowaną sztuką pochodzącą sprzed lat, ale jakże współczesną.
: 443

Blog o sztuce

Wiedza na temat rynku sztuki

Ekskluzywnie na Czasie

W Nowym Jorku została zaprezentowana kolekcja unikatowych zegarków, których pochodzenie sięga nawet XVIIIw. Zachwycić może zbiór 31 zegarków z majątku Johna Traina, w szczególności jego piękny zbiór ArtDeco. W ofercie znajdziemy również szeroki wybór zega...

czytaj więcej

Jerzy Duda – Gracz. Mistrz groteski i ironii

Jerzy Duda - Gracz, "Brzegi - Wiosna 3", 1982 r., olej na płycie, 17,5 x17,5 cm, galeria Touch of Art Jerzy Duda – Gracz urodził się 20 marca 1941 roku w Częstochowie. Ukończył studia z zakresu grafiki w katowickiej filii ASP w Krakowie, gdzie w połowi...

czytaj więcej