Informacje o artyście:

Nazywam się Marek Szafrański, urodziłem się w Nowym Targu. Mieszkam i tworzę w Laskowej. Jestem artystą samoukiem, malarstwem zajmuję się od 2012r.
Inspirację do tworzenia obrazów czerpię przede wszystkim z obserwacji naszej wspaniałej i niesamowitej natury oraz własnych przemyśleń. Urzeka mnie piękno krajobrazu otaczającego nas świata, cud życia i niezwykłość krótkich chwil...

Obrazy powstają w autorskiej pracowni przy pomocy tradycyjnych materiałów malarskich. Media jakie używam to farba olejna lub akrylowa, płótno lniane i bawełniane naciągnięte na krosno malarskie. Narzędzia to palety, pędzle, szpachle, noże malarskie. Do tego dorzucam moją pasję malarską, która płynie prosto z serca.
Wszystkie prace malowane farbami są werniksowane, czyli ich powierzchnia jest zabezpieczana specjalnym lakierem, który konserwuje farbę, pogłębia ton i nadaje połysk.

Dla wielu ludzi ogromne znaczenie ma obraz ręcznie malowany a nie drukowany i tutaj ręka artysty posiada znaczną przewagę nad drukiem cyfrowym.

Zapraszam do obejrzenia moich prac, życzę wielu artystycznych wrażeń.

Zapraszam do polubienia mojej strony na Facebooku oraz do zaobserwowania na Instagramie.

/www.facebook.com/szafranski.malarstwo

http://www.instagram.com/szafranski_art_painting/

 

Biografia: