Cieślik Malwina
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Malwina Cieślik udostępnij >

Informacje o artyście:

Malwina Cieślik, 

Architekt i grafik z wykształcenia.

Ukończyła wydział arystyczny na WSP w Częstochowie, dyplom artystyczny  zrealizowała       z wyróżnieniem w pracowni litografii,  pod kier. dr. hab. Krystyny Szwajkowskiej.

Przez kilka lat pracowała w zawodzie architekta, zajmując się też  malarstwem sztalugowym,  renowacją mebli oraz innymi projektami artystycznymi.
Wykształcenie architektoniczne i graficzne w dużej mierze ukształtowały jej spojrzenie na sztukę.  W swoim malarstwie cały czas poszukuje różnych metod ekspresji.
Inspirują ją głównie podróże, otaczająca przestrzeń, ludzie, rozmowy z bliskimi artystami, muzyka, dobra kawa, wiatr i woda.                                
Motywem często pojawiającym się w malarstwie artystki jest bezmiar wód, głównie morza,  symbolu nieskończoności, wytchnienia, wolności, tajemnicy, zmienności, ludzkich namiętności, tęsknot, buntu i przygody oraz źródła życia i odrodzenia. Obrazy malarki dają miejsce na oddech,  nie przytłaczają szczegółami, dają odbiorcy szerokie pole do odczuwania przestrzeni, wolności i braku ograniczeń. Oszczędność kolorystyczna, nakładanie koloru szpachlą oraz wszechobecna przestrzeń motywują do kontemplacji rzeczywistości oraz samego siebie, jakby od niechcenia nasuwają się fundamentalne pytania o miejsce człowieka we wszechświecie; "skąd jesteśmy  i dokąd idziemy?",  mimo że człowieka na płótnie nie widać.  Przedmioty pojawiające się na obrazach są  tylko podkreśleniem przestrzeni istnienia, manifestującego się poprzez odczucie: żyję, oddycham, kocham, czuję.

Biografia:

Malwina Cieślik,

ur. 1975r w Radomsku

Absolwentka Wydziału Artystycznego WSP w Częstochowie (aktualnie Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. J. Długosza)

Dyplom artystyczny zrealizowała z wyróżnieniem w pracowni litografii, pod kier. dr hab. Krystyny Szwajkowskiej.

Przez kilka lat pracowała w zawodzie architekta, zajmując się też malarstwem sztalugowym, renowacją mebli oraz innymi projektami artystycznymi.

Wykształcenie architektoniczne i graficzne w dużej mierze ukształtowały jej spojrzenie na sztukę. W swoim malarstwie cały czas poszukuje różnych metod ekspresji.

Inspirują ją głównie podróże, otaczająca przestrzeń, muzyka, dobra kawa, wiatr i woda. Lubi malować miejsca, z którymi wiążą się wspomnienia i emocje. Są to szczególnie porty, morskie krajobrazy oraz architektura odwiedzanych miast.

Oszczędność kolorystyczna, nakładanie koloru szpachlą oraz wszechobecna przestrzeń motywują do kontemplacji rzeczywistości oraz samego siebie. Przedmioty pojawiające się na obrazach są tylko podkreśleniem przestrzeni istnienia, manifestującego się poprzez odczucie: żyję, oddycham, kocham, czuję. Nasuwają się też myśli o przemijaniu i tęsknocie oraz fundamentalne pytania o nasze miejsce we wszechświecie; "skąd jesteśmy i dokąd idziemy?", mimo że człowieka na płótnie nie widać. Obrazy malarki nie przytłaczają szczegółami, dają miejsce na oddech, pozostawiają odbiorcy szerokie pole do odczuwania przestrzeni, wolności i braku ograniczeń.

 

Wystawy indywidualne

OFF ART Galeria w Częstochowie 2019r.

Galeria Wejściówka Częstochowa, 2019r.

Zatoka Sztuki w Spocie, 2019r.

OPK Gaude Mater w Częstochowie, 2019r.

Galeria MDK w Radomsku, 2019r.

Cafe Belg, Częstochowa, 2018r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, 2017r.

Oprócz wystaw indywidualnych, brała też udział w licznych wystawach zbiorowych ( Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Radom, Częstochowa, Łęczyca, Radomsko, )

Ważniejsze z nich;

Radomsko zwyczajne – niezwyczajne”, MDK, Radomsko 2019r.

ArtRa” Regionalne Muzeum w Radomsku 2018r.

Kobiecą ręką” MDK w Radomsku 2017r.

PKO BP Radomsko 2002r.

BWA Częstochowa 2001r.

Konkursy

11. Międzynarodowe Biennale Miniatury, OPK Gaude Mater, Częstochowa 2020r.

V  Triennale Malarstwa ANIMALIS, MGS MM Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów 2020r.

7. Międzynarodowe Biennale Sztuki Miniatury, Art Gallery Ruse ( Bułgaria) 2019r.

Ogólnopolski Konkurs Malarski “Moje Zakopane” MGS im. Wł. hr. Zamoyskiego, 2019r.

100 obrazów na 100 lecie niepodległości Polski” Galeria Omega, Toruń 2018r.

Pejzaż współczesny” Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 2018r.

45 Salon Zimowy MCSW ElektrowniaRadom 2018r.

Biennale Piękne Sztuki” MDK Radomsko 2018r.

Wyróżnienia

Malarstwo-Rzeźba MDK Radomsko 2008r.

Grand Prix 7. Międzynarodowe Biennale Sztuki Miniatury, Art Gallery Ruse ( Bułgaria) 2019r.

Jej prace, głównie grafiki i malarstwo, znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, w kraju i za granicą ( Francja, Irlandia, Dania)