Kruk Małgorzata
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Małgorzata Kruk udostępnij >

Informacje o artyście:

Biografia:

Małgorzata Kruk urodziła się 16.09.1962r, mieszka w Mielcu. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1995r. Wtedy ukazał się jej pierwszy album malarski pt. MIELEC - REGION JAK MALOWANY. W 1996 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Mielca - "za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i twórczą aktywność w życiu kulturalnym miasta". W 1997r. ukazał się drukiem kolejny album malarski pt. MALARSKIE PIEKNO REGIONU MIELCA, a w 1998r. publikacja pt. NIEZWYKLA HISTORIA I ATRAKCYJNA WSPÓLCZESNOSC GMINY PRZECLAW, której Małgorzata Kruk jest autorem tekstów i ilustratorem. Prace malarskie tej autorki były wykorzystywane na kalendarzach i folderach reklamowych wielu firm.

Małgorzata Kruk jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu. W latach 1999-2001 studiowała w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu, nie przerywając swojej pasji malarskiej. Praca licencjacka nosiła tytuł: Handel dziełami sztuki w Polsce. Praca magisterska z 2003r. obroniona na Politechnice Rzeszowskiej Wydziału Zarządzania i Marketingu nosi tytuł: : Marketing w handlu dziełami sztuki w Polsce...

Artystka bierze udział w otwartych konkursach plastycznych, gdyż nie posiada dyplomu sztuk plastycznych. W 2002 r. jej obraz pt. Wyszłam z koloru blue, został zakwalifikowany do finału w ogólnopolskim otwartym konkursie na OBRAZ ROKU 2001 , organizowanym przez miesięcznik ART&BUSINESS. Jest rozpoznawalnym artystą z wieloletnią praktyką.