Informacje o artyście:

Łukasz Prządka


Artysta urodzony w 1979 roku. Pochodzi z Wielenia. Obecnie mieszka i tworzy w miejscowości Wronki położonej na skraju Puszczy Noteckiej, w województwie Wielkopolskim.
Z wykształcenia jest logistykiem, jednak na co dzień realizuje i rozwija swoją największą pasję, czyli malarstwo olejne. Stosuje czasochłonna technikę laserunkową, dzięki której stara się uzyskać efekt głębi i tajemniczości. Najlepiej czuje się w tematyce surrealistyczno-fantazyjnej. Prace jego to wyciągnięte niczym z książek fantasy obrazy z odległych światów, które mają na celu pobudzić w odbiorcy emocje. Artystą, którego postępy w rozwoju są w dużym stopniu zauważalne. Jego prace są pełne inspiracji, są pomysłowe, nowatorskie, a także dostarczają wiele wrażeń oglądającym. Na pewno nie można przejść obok nich obojętnie i zatrzymują uwagę widza skłaniając go do wniknięcia w świat własnych schematów myślowych za pomocą obrazu. Dzięki swojej surrealistycznej formie nie odrzucają one odbiorców tak jak  ma to miejsce w pracach typowo abstrakcyjnych. Obrazy artysty posiadają element realizmu, który w połączeniu z pięknymi wizjami pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wychodzenia poza swoje ograniczenia i indywidualne wyobrażenia na temat rzeczywistości i świata. Zapraszają one do odkrywania świata w nowej postaci, pobudzają wyobraźnię, odrywają od codzienności. Sprawiają wrażenie bycia na pograniczu jawy i snów. Łączą w sobie elementy krajobrazu, postaci, symboliki. Są nieprzewidywalne, odkrywcze, posiadają głębię i realizm co sprawia że można się zastanawiać na ile są wytworem wyobraźni a na ile rzeczywistym obrazem. Artysta asygnowany do udziału w projekcie "Metamorfoza". Jest to cykl wystaw poświęcony pamięci Zdzisława Beksińskiego, zrzeszający ponad 40 najlepszych Polskich Artystów tworzących w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego.


Obrazy tego artysty znajdują się między innymi w USA, Niemczech, Norwegii, Republice Czeskiej oraz w wielu miastach Polski.

Biografia:

2017 - Wystawa indywidualna - Październik 2017 - Kielce, Galeria Sztuki Wieża

2017 - Wystawa zbiorowa "Metamorfoza" - 07 września - 29 września, Wrocław, galeria Miejska

2017 - Wystawa zbiorowa "Metamorfoza" - 07 lipca - 31 sierpnia, Kołobrzeg, Galeria Sztuki Współczesnej

2017 - Wystawa zbiorowa malarstwa współczesnego w The Brick Lane Gallery w Londynie - 19.04.2017

2017 - Wystawa zbiorowa "Metamorfoza" - 20 maja - Radom

2017 - Wystawa zbiorowa "Metamorfoza" - 17 marca - 14 maja, Włocławek, Centrum Kultury Browar B

2017 - Wystawa zbiorowa "Metamorfoza" od 04 do 28 lutego - NCK Gdańsk

2016 - Wystawa indywidualna - Inauguracja Roku Kulturalno-Artystycznego MGOK Wieleń

2016 - Wystawa zbiorowa "Przemijanie" - Galeria N - Koszalin

2016 - Nowy numer ESENSJI z obrazem numer 38 na okładce -                       http://esensja.stopklatka.pl/magazyn/2016/03/iso/01.html

2016 - Wystawa indywidualna  - Muzeum ziemi Wronieckiej - Wronki.

2015 - ESENSJA - Od dziś w Galerii Internetowego Magazynu Kultury Popularnej "Esensja" gości cykl "Gdzieś daleko stąd" którego jestem autorem. Zapraszam na  http://esensja.stopklatka.pl/tworczosc/galeria/tekst.html?id=21866

2014 - Wystawa zbiorowa "Klubu Twórców Sztuki" Grodzisk Wielkopolski.

2009 - Wystawa poplenerowa  - Plener Malarsko-Rzeźbiarski Kotowo 2009.