Kuchniak Leszek
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Leszek Kuchniak udostępnij >

Informacje o artyście:

Jestem maniakiem sztuki, miłośnikiem dobrej kuchni, pasjonatem krajowej polityki (której coraz częściej nie rozumiem), rzeszowianinem urodzonym w Żarach koło Żagania, twórcą przesiąkniętym miejscem w którym przyszło mi życ ale też inspirującym się miejscami, które dane mi było odwiedzić.

Jestem malarzem i rzeźbiarzem czasem ilustratorem i scenografem.Zapraszam do mojego świata;-).

Biografia:

Rzeszowianin urodzony w Żarach koło Żagania. Absolwent Liceum Plastycznego w Jaroslawiu a następnie rzeźby na krakowskiej ASP w pracowni prof. Bandury. Słuchacz Studium Scenografii na tej samej uczelni u prof. Majewskiego.

Uprawia rzeźbę (kameralną, ogrodową), malarstwo, rysunek (również satyryczny). Jest autorem realizacji scenograficznych w Rzeszowie i Tarnowie (np. „Kolędziołki” w reż. H. Rozena w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, „Opowieści rzeszowskie”  w Teatrze Maska  w Rzeszowie). Jego prace malarskie i rysunkowe zdobiły szereg książek, tomików poezji (np. tomik poezji P. Panka, okładka książki ”Brzytwy kata Salingera  J. Fąfary), plakatów imprez kulturalnych( święto Paniagi w Rzeszowie).

Dotychczas wziął udział w ok. 120 wystawach zbiorowych i ponad 100 indywidualnych  w kraju i zagranicą min. W Limburgu (Holandia 1990), Boca Raton i New Yersey (USA 1995), w Brukseli(2009), Lamii( Grecja), Bohuminie (Czechy).
Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Człowiek Roku 1995 wg American Biographical Institute Inc. Odznaczony orderem ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” Ministra Kultury i Sztuki w 2010 r.oraz brązowym medale Gloria Artis 2015.
Uczestnik plenerów malarskich i rzeźbiarskich w kraju i zagranicą.