Informacje o artyście:

Biografia:

Joanna Ordon rok ur.1971 w Częstochowie.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku gdzie obroniła dyplom w 1997roku na Wydziale Malarstwa i Grafiki Użytkowej. Dyplom także ze specjalizacji- Grafika warsztatowa. W latach 1994 -1996 powstaje wiele grafik w technice linorytu traconego i litografii. Wcześniej absolwentka Liceum Plastycznego w Częstochowie. Ilustrator i projektant z wyboru. Sięga po różne formy wyrazu i poszukuje w technikach ; pastel, aquarela, tempera, ołówek. 
Jednak od wielu lat przede wszystkim zajmuje się malarstwem sztalugowym .Chętnie podejmuje tematykę sakralną gdyż jest bliska jej sercu i łączy w sobie sztukę z wiarą. We wczesnej młodości artystkę zafascynowało  malarstwo impresjonistów ( van Gogha, później bardziej Moneta)
i te wpływy można dostrzec w jej obrazach. Dąży do tego, aby każdy obraz był unikatowy. Tematyka architektury , czy pejzażu , lub abstrakcji , jednak w większości malarstwo figuratywne, często portret ,pędzlem i szpachelką. Jest artystą ciągle poszukujacym, zachłannym w odkrywaniu nowej jakości, możliwości przekazu malarskiego, nowatorskiego , lecz w zgodzie z własną wrażliwością, podejścia do "starych"tematów. Malarstwo jest jej pasją, i nierozerwalną , integralną częścią jej osobowości. Każde następne płótno to nowa podróż w świat który kocha. Kiedyś przed malarstwem uciekała...teraz nigdy nie opuści.
2021 debiutancka indywidualna wystawa malarstwa portretowego "Szukam Twego Oblicza"