Filip Ilona
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Ilona Filip udostępnij >

Informacje o artyście:

Urodziłam się w kamienicy przy ulicy Złotej na Starym Mieście pięknego, bajkowego i uroczego Lublina.\r\n\r\nCzy ten klimat miejsca sprawił, że maluję, a może to dar przodków? Zawsze to będzie zagadką.\r\n\r\nNie zapomnę z dzieciństwa murów naznaczonych wiekiem, fortepianu w gościnnym pokoju, z którego Dziadek wygrywał i tworzył wspaniałe dźwięki i malującej Mamy w oddzielonej mini pracowni za kotarą.\r\n\r\nZasypiając i budząc się miałam przed oczami obraz namalowany przez Pana Ciruta, który podarował go Mamie. Pomimo różnych opinii zawsze uważałam go za najpiękniejszy. Wywołuje wspomnienia, niezapomniane chwile i zapach, który unosił się w powietrzu na Złotej.

Biografia:

W  2000  roku  ukończyłam   Instytut Sztuk Pięknych  na  Wydziale  Artystycznym  Uniwersytetu  Marii  Curie  Skłodowskiej w Lublinie.

Dyplom z wyróżnieniem dziekańskim obroniłam w pracowni grafiki u profesora Artura Popka.

Pasjonuję się pejzażem miejskim i krajobrazem. Często sięgam do czasów dzieciństwa, przedstawiając klimat   lat spędzonych na  Lubelskiej   Starówce.     Intryguje  mnie  przestrzeń,    którą  wyrażam  używając  zróżnicowanej  faktury,   światła,  waloru  i  perspektywy.

W  swojej  twórczości wiele  miejsca  poświęcam ekslibrisom jako jednej z  form  technik  graficznych.

Jestem autorką ponad  stu  projektów   logotypów,  znaków graficznych,  katalogów,  kart pocztowych,  ilustracji  i kalendarzy.

Namalowanych obrazów już nie jestem w stanie się doliczyć.