Trynkler Gabriela
Bądź informowany o moich najnowszych obrazach: Gabriela Trynkler udostępnij >

Informacje o artyście:

Biografia:

Urodziła się w Gdańsku, tu mieszka i tworzy .W latach 1979 – 82 studiowała grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 1982 roku malarstwo w PWSSP w Gdańsku. W 1985 roku uzyskała dyplom w pracowni malarstwa prof. Kiejstuta Bereźnickiego.

W 1993 roku przebywając w Wielkiej Brytanii jako stypendystka rządu brytyjskiego podjęła stałą artystyczną współpracę ze szkockimi artystami z Glasgow Group.

W 2005 i 2010 roku otrzymała Stypendium Kulturalne Prezydenta Miasta Gdańska, a w 2013 i w 2016 roku Stypendium dla Twórców Kultury Marszałka Województwa Pomorskiego. W 2015 roku została uhonorowana Medalem Prezydenta Miasta Gdańska za działalność kulturalną na rzecz Gdańsk.

Działa społecznie na rzecz środowiska artystów. Jest aktywnym członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków. Obecnie jest kuratorem Galerii Jednego Dzieła przy Fundacji Wspólnota Gdańska.

W 2018 roku powstał album „Energia Światłem Malowana” będący podsumowaniem twórczości artystki wydany przez wydawnictwo WSPOLNY STÓŁ przy Fundacji Wspólnota Gdańska.

Zajmuje się malarstwem i rysunkiem Brała udział w licznych wystawach, plenerach i konkursach w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, w wielu krajach europejskich, a także w Kanadzie, USA, Japonii, Chinach, Afryce Południowej i Australii. Swoje prace prezentowała na ponad osiemdziesięciu wystawach indywidualnych i ponad stu pokazach zbiorowych w kraju i za granicą / Niemcy, Belgia, Szwecja, Francja, Holandia , Szkocja i Litwa / .