Informacje o artyście:

Sztuka jest dla mnie wyrazem miłości - miłości do życia. Proces twórczy, to odkrywanie i doświadczanie siebie, swojego nieograniczonego potencjału i przestrzeni, to spontaniczny sposób na wyrażanie emocji, które chcą być zauważone. Zawodowo zajmuję się projektowaniem graficznym oraz projektowaniem i aranżacją wnętrz. Malarstwo jest moją pasją od młodzieńczych lat, którą staram się pielęgnować i nieustannie rozwijać, bo i ona rozwija mnie.

W sztuce poruszam się w kierunku abstrakcji. Inspiracją do powstawania moich prac jest bogactwo faktur i kolorów obserwowane w naturze, świat wewnętrznej świadomości, człowiek i relacje międzyludzkie, czasem kadry obserwowanej przeze mnie rzeczywistości. Fascynuje mnie tworzenie wielowarstwowej materii, ciekawych faktur, łączenie rożnych materiałów, plam kolorów, linii, śladów pędzla, szczególnie na dużych powierzchniach płócien.
Obrazy emocji - ważny jest dla mnie potencjał ekspresji zawarty w kolorze, fakturze obrazu - emocjonalny przekaz jaki daje, odbierany nie tylko wzrokiem, ale i również poprzez dotyk. Sam proces twórczy to najczęściej przypadkowość wychodząca z mojego wnętrza, połączona ze spontanicznym działaniem. Poszczególne fragmenty moich obrazów to pojedyncze historie, zebrane razem tworzą idealnie komponującą się całość.

Stosuję własną technikę z użyciem masy akrylowej, w połączeniu z farbami akrylowymi, pędzlem, szpachlą. Lubię jednak eksperymentować, odkrywając co raz to nowe twórcze narzędzia i media, które idealnie przenoszą moją wewnętrzną ekspresję na płótno.

Taka różnorodność daje ciekawe i niepowtarzalne efekty dekoracyjne na moich obrazach, a każde wnętrze dzięki temu nabiera indywidualnego charakteru i smaku.

Zapraszam Cię - zaglądaj tu częściej, ponieważ moja potrzeba nieustannych eksperymentów w poszukiwań nowych form i technik z pewnością przyniesie tu dużo ciekawych nowych prac, które mogą zaskoczyć.

Biografia:

 

Inne dostępne obrazy Artysty Dorota Kalinowska:

 

pokazuje 1 z 1