Informacje o artyście:

„...obserwując grę świateł, temperaturę barw, strukturalność form, powołuję symbole natury, a własna technika sprawia, że obrazy żyją w rytm oświetlenia: wchodzą w dialog, intrygują, budzą się i zasypiają...” - Agnieszka Głowacka, 2009. # \r\n\r\n\"Lubię przyglądać się naszemu światu. Myślę, że poznawanie go odbywa się poprzez organiczną percepcję i abstrakcyjną refleksję. Dlatego moje malarstwo zwykle nazywam abstrakcją organiczną, porządkowaną światłem...\" - Agnieszka Głowacka, 2008

Biografia:

   Jestem absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Podczas studiów specjalizowałam się w grafice projektowej i warsztatowej. W 1990 roku obroniłam pracę dyplomową z wynikiem bardzo dobrym na kierunkach: grafika projektowa i fotografia artystyczna. Mogę się poszczycić tym, że moje prace dyplomowe służą jako wzorcowy materiał dydaktyczny nie tylko w Polsce. Natomiast moje prace malarskie znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.    Od ukończenia studiów zajmuję się działalnością zawodową na polu grafiki projektowej i fotografii, jak również pracą twórczą w dziedzinie rysunku, malarstwa oraz fotografii artystycznej. Pracowałam również w Wydziale Promocji Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, w Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego oraz w oficynach reklamowo-wydawniczych na samodzielnych stanowiskach ds. form graficznych. W ramach mojej działalności współpracowałam z wieloma agencjami i instytucjami. Na przestrzeni kilkunastu lat powołałam wiele symboli graficznych i znaków firmowych, zaprojektowałam szereg wydawnictw oraz z sukcesem sprawowałam pieczę nad rozmaitymi przedsięwzięciami reklamowo-promocyjnymi. Między innymi w roku 2000 na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Łodzi prezentacja regionalna przygotowana przez Urząd Marszałkowski według mojej koncepcji otrzymała medal "Za najlepszą formę promocji regionu".    W latach 2002-2003 ukazały się dwa wydania autorskiej pozycji książkowej promującej Łódź "Zachowaj Łódź w sercu" według mojego oryginalnego pomysłu, zawierające również wiele moich fotografii. W ostatnim dziesięcioleciu zajmuję się głównie malarstwem.


Ważniejsze wystawy indywidualne :

  • "Intuicja" – sierpień/wrzesień 2016: jubileuszowa wystawa malarstwa z okazji 30-lecia pracy twórczej prezentująca obrazy z lat 2005-2015; Miejska Galeria Sztuki "Willa" w Łodzi.
  • „Światłolubne” – marzec/kwiecień 2009: cykl 20 dużych obrazów na płótnie w technice mieszanej własnej z lat 2007-2009, galeria Carte Blanche Łódź.
  • “Noce i dni” – kwiecień 2008: cykl dużych obrazów na płótnie w technice własnej z lat 2006-2008, galeria TiG, Warszawa.
  • "mooie nederlandse..." – czerwiec 2005: impresje malarskie na płótnie z Królestwa Niderlandów z lat 2004-2005, galeria NOWA w Łodzi
  • "Ogrody Snów Przemilczanych" - kwiecień 2003: cykle prac malarskich z lat 1997-98 i 2000-2001, galeria "Nowa Gdynia", Zgierz.

Ważniejsze wystawy zbiorowe:

2016 - Quadro-Art 2016, wystawa pokonkursowa V Międzynarodowego Biennale Obrazu, Łódź.

2013 - Ogrody 2013, wystawa pokonkursowa malarstwa, Wałbrzych - Zamek Książ.

2011 - Barwy i Faktury, wystawa pokonkursowa VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni.

2011 Animalis 2011, wystawa pokonkursowa II Triennale Malarstwa w Chorzowie.

2009/10 - Obrazy Muzyką Malowane, wystawa pokonkursowa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego, Kraków, Gorlice.

2009 - Quadro-Art 2009, wystawa pokonkursowa II Międzynarodowego Biennale Obrazu, Łódź.

1994 - Łódzki Salon Zimowy, Galerie Miejskie w Łodzi (rysunek).